Wednesday Coed

Print
Press Enter to show all options, press Tab go to next option

2nd Half Standings

   TEAM NAME  MANAGERS NAME

WINS

LOSS

 TIE
 1.  Digital Sliders Erik Velasquez 0 6  0
 2.  Team Del Mar Don Foster 1 5  0
 3.  Troopers Richard Ayala 5 1  0
 4.   Runner Blue Evelyn Menguita   6 0  0
 5.  Vista Vipers James Turner 3 3  0
 6.  Scotland Yard Dogs Aaron Saviage 5 1  0
 7.  Avengers Jordaan Bartoo-Holt 1 5  0
 8.  Hit Squad  Maria Salinas 3  3  0

 

Wednesday, June 14th Playoffs & Championship
BT #1 @ 6:15   Hit Squad v. Runner Blue (home)
BT #1 @ 7:30   Scotland Yard Dogs v. Troopers (home)
BT #1 @ 8:45  Winners of 6:15 & 7:30 games

Top 2 teams from each half qualify for playoffs.
Teams qualify highest standing 1st.
If teams double qualify then playoff spot is given to next highest standing team.

 

2nd Half Standings
1. Runner Blue
2. Troopers (Head 2 Head win over Scotland Yard) - already playoff qualified from 1st half in 1st place
3. Scotland Yard Dogs - awarded 2nd place 2nd half playoff spot
4. Hit Squad (Head 2 Head win over Vipers)
5. Vista Vipers
6. Avengers (Head 2 Head win over Del Mar)
7. Team Del Mar
8. Digital Sliders

Wednesday Coed 2nd half SP 17

Wednesday, May 3rd
BT #1>6:15   Team Del Mar 13 v. Digital Sliders 3
BT #1>7:30   Troopers 7 v. Runner Blue 14
BT #2>6:15   Vista Vipers 1 v. Scotland Yard Dogs 13
BT #2>7:30   Avengers 9 v. Hit Squad 19

Wednesday, May 10th
BT #1>6:15   Runner Blue 12 v. Team Del Mar 6
BT #1>7:30   Vista Vipers 18 v. Avengers 5
BT #2>6:15    Hit Squad 9 v. Scotland Yard Dogs 16
BT #2>7:30   Digital Sliders F/0 v. Troopers W/7

Wednesday, May 17th
BT #1>6:15   Vista Vipers 5 v. Hit Squad 18
BT #1>7:30   Troopers 17 v. Team Del Mar 8
BT #2>6:15   Runner Blue 14 v. Digital Sliders 6
BT #2>7:30   Scotland Yard Dogs 20 v. Avengers 8

Wednesday, May 24th
BT #1>6:15   Digital Sliders 2 v. Vista Vipers 32
BT #1>7:30   Hit Squad 9 v. Runner Blue 13
BT #2>6:15   Troopers 19 v. Avengers 1
BT #2>7:30   Team Del Mar  3 v. Scotland Yard Dogs 17

Wednesday, May 31st
BT #1>6:15   Avengers  0 v. Runner Blue 15
BT #1>7:30   Digital Sliders 0/F v. Scotland Yard Dogs 7/W
BT #2>6:15   Team Del Mar 7 v. Vista Vipers 12
BT #2>7:30   Troopers 17 v. Hit Squad 7

Wednesday, June 7th
BT #1>6:15   Scotland Yard Dogs 2 v. Troopers 14
BT #1>7:30   Runner Blue 20 v. Vista Vipers 12
BT #2>6:15   Avengers 25 v. Team Del Mar 1
BT #2>7:30   Digital Sliders 11 v. Hit Squad 18

 

 1st Half Results
1.  Troopers
2.  Runner Blue - qualified 2nd half in 1st place
3.  Hit Squad - awarded 2nd place in 1st half for playoffs
4.  Scotland Yard Dogs (over all pt. diff. 1.03)
5.  Vista Vipers (overall pt. diff. 0.65)
6.  Team Del Mar
7.  Digital Sliders

Wednesday Coed 1st half SP 17

Wednesday, March 15th @ BT# 1
6:15   Vista Vipers 4 v. Troopers 25
7:30   Team Del Mar  6 v. Scotland Yard Dogs 25
8:45   Hit Squad 25 v. Digital Sliders 9
Bye # 7 Runner Blue

 Wednesday, March 22nd @ BT# 1
6:15   Scotland Yard Dogs 10 v. Vista Vipers 10
7:30   Hit Squad 12 v. Runner Blue 16
8:45   Troopers 15 v. Team Del Mar 2
Bye # 6 Runner Blue

 Wednesday, March 29th @ BT# 1
6:15   Digital Sliders 1 v. Runner Blue 20
7:30   Team Del Mar 9 v. Vista Vipers 10
8:45   Scotland Yard Dogs 9 v. Troopers 14
Bye # 5 Hit Squad

 Wednesday, April 5th @ BT# 1
6:15   Troopers 11 v. Hit Squad 3
7:30   Vista Vipers 22 v. Digital Sliders 12
8:45   Team Del Mar 7 v. Runner Blue 19
Bye # 4 Scotland Yard Dogs

 Wednesday, April 12th @ BT# 1
6:15   Runner Blue 22 v. Scotland Yard Dogs 6
7:30   Troopers 5 v. Digital Sliders 2
8:45   Vista Vipers  4 v. Hit Squad 17
Bye # 3 Team Del Mar

 Wednesday, April 19th @ BT# 1

6:15   Hit Squad  19 v. Team Del Mar 2
7:30   Runner Blue 8 v. Troopers 9
8:45   Digital Sliders  11 v. Scotland Yard Dogs 25
Bye # 2 Vista Vipers

 Wednesday, April 26th @ BT# 1
6:15   Digital Sliders 5 v. Team Del Mar 8
7:30   Scotland Yard Dogs  12 v. Hit Squad 21
8:45   Runner Blue 17 v. Vista Vipers 9
Bye # 1 Troopers